Planowanie przestrzenne

Znajdź idealne miejsce dla swojej inwestycji – pomożemy Ci wybrać działkę!

idealne miejsce na inwestycję

Szukasz działki? Chcesz się dowiedzieć, jak ją znaleźć i na jakie elementy warto zwrócić uwagę podczas jej zakupu? Jeżeli tak, to przeczytaj koniecznie nasz krótki poradnik! Jesteśmy przekonani, że zawarte w nim informacje okażą się dla Ciebie przydatne. Wierzymy, że dzięki naszej pomocy znajdziesz idealny dla siebie kawałek ziemi, niezależnie od tego, czy masz zamiar na nim zamieszkać, prowadzić biznes, czy uprawiać rośliny.

O czym należy pamiętać?

Wybór odpowiedniej parceli, a przede wszystkim jej umiejscowienie, mają kluczowe znaczenie dla powodzenia Twoich planów. Dotyczy to zarówno działki mieszkalnej, jak i tej o przeznaczeniu komercyjnym. Pamiętaj, że wszystkie pozostałe parametry, jak na przykład rodzaj zabudowy czy profil działalności, będziesz mógł później zmodyfikować, jeśli tylko uznasz, że jest taka potrzeba. Jedyną stałą kwestią będzie lokalizacja. Oznacza to, że powinieneś dołożyć wszelkich starań, aby już na początku dokonać właściwego wyboru.

Jak się do tego zabrać? Bardzo prosto – wystarczy, że uświadomisz sobie, czego tak naprawdę szukasz. Dzięki temu zawęzisz kryteria poszukiwania i oszczędzisz sporo czasu, jaki musiałbyś poświęcić na oglądanie oraz analizę nieodpowiednich ofert. 

Określ swoje potrzeby

Zastanów się, jakiej działki szukasz. Pamiętaj, że odpowiedź “właściwej” albo “pięknej” nie rozwiązuje tej kwestii. Weź pod uwagę, że każda parcela ma pewne właściwości. Należą do nich:

 • przeznaczenie – ten parametr w niektórych przypadkach można zmodyfikować,
 • wielkość – ta jest niezmienna – chyba że da się dokupić sąsiadującą działkę,
 • cena – tu również można założyć pewien margines negocjacji,
 • położenie – cecha stała i niezmienna.

Zanim przystąpisz do poszukiwań, spróbuj określić odpowiadający Ci zakres każdego z wymienionych wyżej punktów. Aby ułatwić Ci dokonanie wyboru, przygotowaliśmy ich krótką charakterystykę. Jesteśmy przekonani, że znając dostępne opcje, łatwo poradzisz sobie ze znalezieniem idealnej dla Twoich zamierzeń działki.

Przeznaczenie 

Wiele osób uważa, że działki dzielą się na usługowe i budowlane. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że jest to bardzo uproszczony podział. W rzeczywistości masz do wyboru więcej opcji, a mianowicie:

Dopiero kiedy wybierzesz odpowiadający Ci typ działki, będziesz mógł przejść do określania kolejnych elementów.

Wielkość działki

W zależności od Twoich planów będziesz potrzebował różnej ilości terenu. Nie musisz jednak precyzować rozmiarów działki co do metra. Warto natomiast mieć na uwadze fakt, że zwykle operuje się pewnymi przedziałami:

 • do 0,1 ha, czyli do 1000 metrów kwadratowych,
 • od 0,1 do 0,5 ha,
 • od 0,5 do 1 ha,
 • powyżej 1 hektara.

Położenie

Pamiętaj, że chodzi tu nie tylko o adres, ale przede wszystkim o sąsiedztwo danej działki. Weź pod uwagę, że niekiedy to właśnie ono decyduje o jej cenie i walorach użytkowych. Ta sama parcela położona w sąsiedztwie parku lub spalarni śmieci będzie przecież w różnym stopniu atrakcyjna. Pod względem lokalizacji masz do wyboru następujące kryteria:

 • wieś, 
 • okolice miasta,
 • w pobliżu drogi szybkiego ruchu,
 • w sąsiedztwie terenów zielonych,
 • w pobliżu wody, 
 • z dostępem do infrastruktury wodociągowej i/lub sieci energetycznej.

Szukasz idealnej działki? Nie szukaj sam!

Znalezienie odpowiedniej parceli może wydawać się pewnym wyzwaniem, zwłaszcza że istnieje szereg parametrów, jakie należy uwzględnić podczas jej zakupu. Mamy jednak nadzieję, że dzięki naszym poradom łatwo uporasz się z tym zadaniem i dokonasz trafnego wyboru. Jeśli zastanawiasz się, gdzie szukać interesujących propozycji, sprawdź naszą ofertę!

Jesteśmy przekonani, że dzięki fachowej pomocy, dobrej kategoryzacji oraz przejrzystym opisom łatwo znajdziesz odpowiednią dla siebie działkę. Jeżeli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami – będzie nam niezmiernie miło przyczynić się do spełnienia Twoich marzeń i realizacji planów.

Wróć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *